streda 28. decembra 2011

Rady k novému autu, čo robiť po jeho prevzatí v autosalóne

Pri preberaní nového auta v autosalóne dostanete dočasné značky. Tieto Vám zapožičia autosalón a po prihlásení auta na polícii ich treba vrátiť autosalónu, vrátane všetkých papierov (potvrdenie o zaplatení poistenia, zelená karta apod.).

Dočasné značky majú pre Vaše auto obmedzenú platnosť na 15 dní, v prípade potreby Vám ich platnosť vedia v autosalóne predĺžiť.

Potom, čo dostane importér zaplatené za Vaše auto do autosalónu (obvykle do 7 dní), uvolní pre Váš autosalón technický preukaz, ktorý si následne môžete ísť vyzdvihnúť. Obratom si z techničáku spravte fotokópiu, bude sa Vám hodiť pri prihlasovaní.

S technickým preukazom môžete ísť na políciu, na základe skúsenosti z decembra 2011 netreba už ísť ráno na kontrolu identifikačných údajov.

Doporučujem dopredu si vyzdvihnúť formulár na prihlásenie auta a v kľude si ho vyplňte. Zároveň si na pošte zakúpte kolky, automaty na kolky nie vždy fungujú.

Na prihlásenie sa platí 33,- € poplatok + 16,50 € za každú tabuľku. Ak máte ťažné zariadenie, je vhodné si vyžiadať hneď aj 3. ŠPZ na rôzne prípojné nosiče, platí sa za ňu 16,50 a príde následne do 1 mesiaca.

K prihláseniu potrebujete faktúru zo servisu za kúpu auta, ak máte aj ťažné zariadenie, tak aj k nemu faktúru a príslušný prospekt. Ďalej poistenie PZP, najlepšie zmluvu aj potvrdenie o zaplatení. Ak ide o služobné vozidlo, aktuálny výpis z OR na právne úkony a živnostenský list.

Po prihlásení zaneste späť do servisu dočasné značky a zároveň nezabudnite ísť s autom na administratívnu kontrolu STK, platí sa za ňu cca 20,- €.

Moje skúsenosti vychádzajú z predajne značky Škoda-Auto.

Žiadne komentáre: